sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Bezpiecznie nad wodą

Bezpiecznie nad wodą – Akcja Lato dla naszych uczniów

29 lipca 2018 r. młodzież będąca pod opieką Hufca Pracy w Opolu w ramach Akcji Lato wzięła udział w festynie rodzinnym pod nazwą „Bezpiecznie nad wodą”, zorganizowanym na kąpielisku Bolko w Opolu  Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Straż Miejska w Opolu oraz Centrum Nurkowe KDP CMAS i ratownicy WOPR woj. opolskiego. Nasi uczniowie wzięli udział w konkursach wiedzy z zakresu pierwszej pomocy, można było ćwiczyć na fantomie resuscytację oraz dowiedzieć się, jak prawidłowo wezwać pomoc dzwoniąc pod numery alarmowe.

Największą atrakcją było obecne na pomoście stanowisko instruktorów i ratowników bazy nurkowej Bolko z podstawowym sprzętem, który każdy chętny mógł założyć i sprawdzić, jak się czuje oddychając pod wodą. Ratownicy z pasją opowiadali o swojej ciężkiej pracy będącej zajęciem, w którym się realizują, a pomoc innym jest częścią ich życia. Była też profilaktyka dotycząca alkoholu nad wodą prowadzona przez Straż Miejską, krótki pokaz ratownictwa wodnego w wykonaniu ratowników WOPR oraz wiele konkursów i atrakcji wodnych dla młodzieży.

Uczniowie ZSB mieli niepowtarzalną okazję sprawdzić swoje fizyczne predyspozycje i wiedzę z zakresu ratownictwa wodnego.

Bezpiecznie nad wodą
Przewiń do góry
Skip to content