sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Kolejny sukces naszych uczniów

Kolejny sukces naszych uczniów!

W dniu 21 czerwca 2018 r. odbył się uroczysty finał konkursu na wykonanie Miniporadnika “NiepełnoSPRAWNY w Opolu”.

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie broszury w formacie A5 składającej się z obrazków/rysunków wraz z opisem przedstawiających pozytywne/właściwe zachowania w  m.in. następujących sytuacjach): zachowanie wobec osoby niepełnosprawnej (która porusza się na wózku inwalidzkim lub o kulach) w autobusie, zachowanie wobec osoby niewidomej (np. przy przejściu dla pieszych), zachowanie wobec osoby niesłyszącej, zachowanie kierowców na parkingu, chodniku gdzie znajduje się ,,koperta” przeznaczona dla osób niepełnosprawnych, zachowanie wobec osoby niepełnosprawnej, która porusza się z psem przewodnikiem,  zachowanie wobec osoby starszej (np. przy kasie w sklepie).
Celem konkursu było kształtowanie właściwych postaw wobec osób niepełnosprawnych oraz podniesienie wzrostu poziomu świadomości społecznej wobec ww. osób.

Praca naszych uczniów wygrała w kategorii szkoły ponadgimnazjalne. Uczniowie oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymali również nagrody rzeczowe. Jednakże największą nagrodą jest fakt, że broszura zostanie wydana i rozpowszechniona wśród szkół na terenie Opola.
Uczniowie, którzy brali udział w konkursie:
– Natalia Miś- klasa 1TA
– Weronika Mikietyn- 1TA
– Julia Ziarnik- klasa 1TA
– Patrycja Krysiak- klasa 2D
– Nadina Russek- klasa 2D
– Dominik Wodniok- klasa 2D
– Kacper Sobuś- klasa 2D
– Julia Zaklika- klasa 2D
– Patryk Sorowka- klasa 2D
– Mateusz Kmiecik- klasa 2D
– Michał Mros- klasa 2D
– Fabian Firlus- klasa 2D
– Dawid Fikus- klasa 2D
– Krzysztof Kuc- klasa 1A
Koordynatorzy etapu szkolnego: Justyna Krzyśko, Marta Trojanowska-Wójcik

Serdecznie gratulujemy!

 

 

Kolejny sukces naszych uczniów
Przewiń do góry
Skip to content