sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Pielgrzymka na Górę św. Anny

XII Pielgrzymka  Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Górę Świętej Anny.

W dniu 11 czerwca 2018 roku odbyła się XII Pielgrzymka Rodziny Szkół Jana Pawła II Diecezji Opolskiej  na Górę Świętej Anny.

W tegorocznej pielgrzymce naszą szkołę reprezentowali  uczniowie klas: 1A, 1TA, 2A pod opieką: ks. R. Prusko, J. Sowy i E. Studnickiej wraz z pocztem sztandarowym szkoły.

Uroczystą Mszę świętą w Bazylice św. Anny przewodniczył Ks. Biskup Paweł Stobrawa, który do zebranych uczniów skierował okolicznościową homilię.
Po mszy świętej uczestnicy pielgrzymki wraz w pocztami sztandarowymi przeszli pod pomnik św. Jana Pawła II, gdzie ks. Biskup odmówił modlitwę w intencji młodego pokolenia.
Po krótkiej przerwie, w Domu Pielgrzyma miała miejsce część artystyczna, w trakcie której uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przedstawili dramę pt. Jan Paweł II Papież Modlitwy.

XII Pielgrzymka Rodziny Szkół Jana Pawła II to już wspomnienie. Był to wyjątkowy czas. Otrzymaliśmy pamiątkowy obrazek z wizerunkiem św. Jana Pawła II i  modlitwą św. Jana Pawła II  do Ducha Świętego.  W drogę powrotną wyruszyliśmy pełni wiary i radości.

Pielgrzymka na Górę św. Anny
Przewiń do góry
Skip to content