W dniach 08-09.06.2018r. odbyła się Ogólnopolska Pielgrzymka Młodzieży OHP na Jasną Górę.  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas: 7a, 7b, 3aG, 3bG i 1B pod opieką wychowawców: E. Tulej, K. Wolnej i R. Gąsienicy. W Pielgrzymce udział wzięli uczestnicy będący pod opieką Ochotniczych Hufców Pracy z całego kraju. W pierwszy dzień pielgrzymki młodzież uczestniczyła w nabożeństwie pokutnym w Archikatedrze Częstochowskiej,  po czym delegacje z każdego województwa przemaszerowały wspólnie Alejami NMP na Jasna Górę. Po dotarciu do Bazyliki Jasnogórskiej, odbyła się Msza Święta w intencji młodzieży OHP. Po kolacji, w Sali Papieskiej odbył się Koncert z okazji 100–lecia Niepodległości. Zakończeniem dnia pełnego wrażeń był udział opolskiej delegacji w Apelu Jasnogórskim.

Kolejny dzień młodzież rozpoczęła zwiedzaniem Jasnej Góry. Uczniowie udali się do Bazyliki Jasnogórskiej, Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej, Muzeum Sześćsetlecia, Sali Rycerskiej, Sali ojca Augustyna Kordeckiego, Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu i Arsenału. Następnie pielgrzymka udała się pod  Bramę Wałową oraz pod Pomnik Jana Pawła II, gdzie młodzież zapaliła symboliczny znicz. Następnie uczestnicy zapoznani zostali z historią Klasztoru i wierzeniami dotyczącymi Jasnej Góry oraz cudownego obrazu. Po zwiedzaniu Częstochowy i trudach pielgrzymowania związanych z upałem, młodzież zmęczona, ale bardzo zadowolona, wróciła do autobusu i udała się w drogę powrotną.

Młodzież składa kwiaty i zapala znicz pod pomnikiem Jana Pawła II

Przemarz Alejami Najświętszej Maryi Panny

Przed Nabożeństwem Pokutnym

Pod Archikatedrą Częstochowską

Pamiątkowe zdjęcie w Sali Rycerskiej

Ogólnopolska Pielgrzymka Młodzieży OHP na Jasną Górę