sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Konferencja popularnonaukowa „ Kresy we wspomnieniach”

W dniu 25.05.18  w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1  w Opolu odbyła się konferencja popularnonaukowa „ Kresy we wspomnieniach” w której wzięli udział przedstawiciele uczniów z naszej szkoły pod opieką p. Joanny Horaczuk. Wśród wielu wystąpień zaproszonych gości przedstawionymi tematami były      min.  „ Kresy- pamiętać – to znaczy zrozumieć”, „ Kresy profesor Karoliny Lanckorońskiej”, „ Życie kulturalno-artystyczne Lwowa”, „ Ksiądz biskup Wincenty Urban. Działalność duszpasterska i naukowa na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie w latach 1945-1983”.

Celem konferencji było przybliżenie młodzieży Kresów Wschodnich i ich znaczącej roli w historii Polski z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przybliżono historię kresowych miast i miasteczek, ludzi którzy wywarli wpływ na dzieje naszego narodu i państwa.

 

Konferencja popularnonaukowa „ Kresy we wspomnieniach”
Przewiń do góry
Skip to content