sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

ZESPÓŁ SZKÓŁ BUDOWLANYCH HUCZNIE OBCHODZIŁ DZIEŃ ŚLĄSKI – MOC ATRAKCJI PRZYGOTOWALI UCZNIOWIE KLASY 1TA.

W dniu 24.05 w naszej szkole odbył się kolejny,, Dzień Śląski”. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli i uczniów z klasy 1ta Dzień Śląski 2018 przyniósł wiele uśmiechu i wzruszeń. Były śląskie piosenki  i kabaretowe skecze w gwarze Śląskiej. Impreza ta miała na celu przybliżenie tematyki regionalnej oraz zapewniła bezpośredni kontakt z żywym folklorem śląskim:gwarą, pieśniami ludowymi, strojami ludowymi, strojami regionalnymi oraz przedstawionymi sceniczne elementami tradycji Śląskiej. Cała imprezę poprowadził uczeń klasy 2ta: Arkadiusz Karczewski. Występy tradycyjnie uświetnili:Milena Kuczyńska i Karol Konieczko, natomiast talentem wokalnym popisały się:   Dominika Nawrat i Klaudia Szymik  – uczennice klasy 1ta.   

Uczniowie wykazali się również talentem aktorskim i znajomością gwary, były ,, wice” śląskie (Bery i godki śląskie). Historię, tradycje i kulturę śląską przybliżyły zgromadzonym uczennice klasy 1ta:Wiktoria Czihos i Wiktoria Jaszkowic. Następnie wnikliwie  przeegzaminowały publiczność z wiedzy o Śląsku. Każdy odpowiadający otrzymał słodki poczęstunek.                   

 W czasie spotkania odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt:,, Śląsk twoimi oczami ”.

A oto zwycięzcy tegorocznego konkursu:                           

1 miejsce Vanessa Nizik-  3d.                                                   

2 miejsce Weronika Mikietyn-  1ta                                       

 3 miejsce Natalia Miś -1ta                                           

 4 miejsce Kacper Sobuś-  2d                                           

Cała impreza okazała się wielkim sukcesem. Gratulujemy wszystkim uczniom wspaniałych występów a szkole cennej inicjatywy.

Organizatorzy
Lucyna Magierowska – Siruk
Rafał Brachmański 
Małgorzata Karaczyn 
Sylwia Maternowska 
 

ZESPÓŁ SZKÓŁ BUDOWLANYCH HUCZNIE OBCHODZIŁ DZIEŃ ŚLĄSKI – MOC ATRAKCJI PRZYGOTOWALI UCZNIOWIE KLASY 1TA.
Przewiń do góry
Skip to content