sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Gimnazjaliści na V Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK

12.05.2018r. uczniowie naszej szkoły – z klasy 3bG:  Paweł Bojczuk – kapitan oraz Paweł Kępiński, Patryk Gajos i Mateusz Erens pod opieką wychowawcy Hufca Pracy w Opolu wzięli udział w etapie rejonowym V Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. Zadaniem każdej drużyny było zmierzenie się z przygotowanymi konkurencjami, w skład których wchodziło 5 pozorowanych scenek urazowych oraz część teoretyczna.  W części praktycznej drużyny musiały udzielić pierwszej pomocy nieprzytomnemu, nieoddychającemu poszkodowanemu w pomieszczeniu, gdzie ulatniał się gaz oraz drugiemu poszkodowanemu, który był w szoku i chorował na astmę. Kolejną scenką urazową było udzielenie pomocy poparzonej osobie, która rozpalała grilla przy użyciu płynnej rozpałki oraz osobie panikującej, przeszkadzającej podczas akcji ratowniczej. Dwie kolejne scenki były związane z wypadkami samochodowymi, a ostatnią było udzielenie pomocy dwóm poszkodowanym, którzy odpalili zrobioną przez siebie petardę. Poza konkurencjami mistrzostw pierwszej pomocy przeprowadzone zostały również ćwiczenia pożarnicze, obejmujące rozwijanie i zwijanie węża strażackiego czy celowanie z armatki wodnej oraz test wiedzy pożarniczej. Zespół pod opieką Hufca Pracy w Opolu zajął ostatecznie czwarte miejsce. Nasi gimnazjaliści świetnie się spisali i dotrzymali kroku znakomicie wyszkolonym drużynom z liceum.

Gimnazjaliści na V Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK
Przewiń do góry
Skip to content