sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

,,Wszyscy jesteśmy konsumentami” – spotkanie z Miejskim Rzecznikiem Praw Konsumenta w Opolu

Jak złożyć reklamację? Co dla nas konsumentów jest lepsze – gwarancja czy rękojmia? Jakie prawa mamy jako konsumenci? Na te oraz inne pytania mogli uzyskać odpowiedź uczniowie naszej szkoły uczestniczący w spotkaniu z Miejskim Rzecznikiem Praw Konsumenta – Panem Markiem Trejda.

Prowadzący wykład przedstawił  przykłady nieuczciwych agresywnych praktyk rynkowych stosowanych przez sprzedawców i przedsiębiorstwa, z którymi spotykamy się na co dzień.

Na spotkaniu poruszone zostały także kwestie związane z ochroną danych osobowych.

Młodzież uzyskała również informacje, gdzie szukać pomocy w przypadku problemów z reklamacją, czy innymi nieuczciwymi praktykami rynkowymi. Przedstawione zostały podstawowe organizacje konsumenckie – Miejski Rzecznik Konsumentów, Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej, Federacja Konsumentów.

Kolejne spotkanie z Rzecznikiem Praw Konsumenta już wkrótce!

,,Wszyscy jesteśmy konsumentami” – spotkanie z Miejskim Rzecznikiem Praw Konsumenta w Opolu
Przewiń do góry
Skip to content