sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

OPOLSKIE MŁODE TALENTY

Przesłuchanie w ramach Festiwalu Artystycznego OPOLSKIE MŁODE TALENTY

9 kwietnia uczniowie z koła artystycznego „Pisklaki” (Milena Kuchczyńska, Jakub Piechura, Karol Konieczko, Bartłomiej Mrożek i Rafał Galla) pod opieką pani Magdaleny Kuniec  wzięli udział  w przesłuchaniu , w kategorii teatr, w ramach Festiwalu Artystycznego OPOLSKIE MŁODE TALENTY  w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu.

Festiwal ten organizowany jest od 2013 roku i ma charakter  przeglądu twórczości artystycznej uczniów opolskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Głównym jego celem jest promocja artystycznych działań młodzieży oraz odkrycie talentów w trzech dziedzinach sztuki: teatrze, tańcu i muzyce. Zwycięzcy biorą udział w finałowej gali na scenie Filharmonii Opolskiej.

Przesłuchania trwały od godziny 9.00 do 14.00. Kolejno prezentowali się uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Występy miały zróżnicowany charakter – od recytacji, przez kabaret, po zarówno śmieszne jak i poważne przedstawienia.  Młodzież wzajemnie się oglądała i oklaskiwała, a komisja jurorska oceniała występy. Wyniki będą umieszczone na stronie internetowej Młodzieżowego Domu Kultury w przyszłym tygodniu.

„Pisklaki” zaprezentowały skecz kabaretu Smile pt. „Bitwa pod Grunwaldem”. Uczniowie przygotowywali się do niego na spotkaniach koła artystycznego, ćwicząc swoje role. Wraz  z opiekunem zadbali również o odpowiednie stroje i rekwizyty. Miało być wesoło i było, czego dowodem był śmiech publiczności i jury.

OPOLSKIE MŁODE TALENTY
Przewiń do góry
Skip to content