sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Projekt ,,Miasto młodych”

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli 8.04.18r. ( w niedzielę) w Projekcie ,,Miasto młodych’‘ w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Projekt skierowany jest do uczniów z każdej z opolskich szkół średnich. Wspólnie z Urzędem Miasta w Opolu przygotowano szereg zajęć poświęconych możliwościom wpływu na miejskie decyzje młodzieży szkolnej. To były pierwsze zajęcia weekendowe, które będą się odbywały co dwa tygodnie z inspirującymi osobami, które zachęcą opolską młodzież do zmian swojego najbliższego otoczenia na lepsze (liderami opolskich organizacji pozarządowych, urzędnikami odpowiedzialnymi za inicjatywy obywatelskie, osobami publicznymi). Zajęcia prowadzone są warsztatowo, w trakcie których młodzi Opolanie będą pracowali nad wydaniem przygotowanej przez siebie miejskiej gazety, stworzeniem serwisu internetowego czy projektów budżetu obywatelskiego. Zachęcamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w warsztatach . Zgłoszenia przyjmuje pani Joanna Sowa. Następne spotkanie 21 lub 22.04.18r.

Pamiętaj !!! masz prawo mieć swój głos i decydować o tym co się dzieje wokół ciebie.

Czekamy na propozycje tematów do gazety, każdy pomysł się liczy.

Projekt ,,Miasto młodych”
Przewiń do góry
Skip to content