sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Wykład Dr Jarosława Bogackiego dla uczniów naszej szkoły w ramach programu Uniwersytetu Opolskiego “Zaproś wykładowcę”

Dnia 1 marca uczniów Zespołu Szkół Budowlanych w Opolu odwiedził Pan Doktor Jarosław Bogacki – wykładowca Uniwersytetu Opolskiego, germanista, językoznawca, pełnomocnik Rektora ds. Współpracy z Biznesem Uniwersytetu Opolskiego. Owa wizyta była możliwa dzięki programowi Uniwersytetu Opolskiego,, Zaproś wykładowcę”. Pan Doktor wygłosił wykład pt,, Czas to pieniądz, życie to podróż, choroba to doły, a prowadzenie działalności gospodarczej to wojna – metafory dominujące nasze rozumienie świata”. Uczniowie z wielkim skupieniem wysłuchali przedstawionych im zagadnień. Obok jasno, rzeczowo i zrozumiale przedstawionego tematu popartego wieloma przykładami mogli zobaczyć jak wiele języki maja że sobą wspólnego i że warto się ich uczyć. Pan Doktor przedstawił uczniom również oferty edukacyjne Uniwersytetu Opolskiego przytoczył wiele przykładów absolwentów tej placówki, szczególnie filologii germańskiej, którzy w dalszym życiu zawodowym osiągnęli sukces i zachęcił naszych uczniów do podjęcia nauki w przyszłości w tej placówce. Dziękujemy Panu Doktorowi za to że wśród obowiązków dnia codziennego znalazł dla nas czas, aby swoją wiedzą przyczynić się do podniesienia poziomu świadomości naszych uczniów.
Lucyna Magierowska Siruk

Wykład Dr Jarosława Bogackiego dla uczniów naszej szkoły w ramach programu Uniwersytetu Opolskiego “Zaproś wykładowcę”
Przewiń do góry
Skip to content