Dnia 1 marca uczniów Zespołu Szkół Budowlanych w Opolu odwiedził Pan Doktor Jarosław Bogacki – wykładowca Uniwersytetu Opolskiego, germanista, językoznawca, pełnomocnik Rektora ds. Współpracy z Biznesem Uniwersytetu Opolskiego. Owa wizyta była możliwa dzięki programowi Uniwersytetu Opolskiego,, Zaproś wykładowcę”. Pan Doktor wygłosił wykład pt,, Czas to pieniądz, życie to podróż, choroba to doły, a prowadzenie działalności gospodarczej to wojna – metafory dominujące nasze rozumienie świata”. Uczniowie z wielkim skupieniem wysłuchali przedstawionych im zagadnień. Obok jasno, rzeczowo i zrozumiale przedstawionego tematu popartego wieloma przykładami mogli zobaczyć jak wiele języki maja że sobą wspólnego i że warto się ich uczyć. Pan Doktor przedstawił uczniom również oferty edukacyjne Uniwersytetu Opolskiego przytoczył wiele przykładów absolwentów tej placówki, szczególnie filologii germańskiej, którzy w dalszym życiu zawodowym osiągnęli sukces i zachęcił naszych uczniów do podjęcia nauki w przyszłości w tej placówce. Dziękujemy Panu Doktorowi za to że wśród obowiązków dnia codziennego znalazł dla nas czas, aby swoją wiedzą przyczynić się do podniesienia poziomu świadomości naszych uczniów.
Lucyna Magierowska Siruk