sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole

IV Opolski Test wiedzy o Żołnierzach Wyklętych

5 marca 2018 uczniowie Naszej Szkoły już po raz kolejny wzięli udział w  Opolskim Teście Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych. Test odbył się w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim. Zainteresowanie testem było duże, zgłosiło się ponad czterdzieści osób z całego województwa.   Tematyka Żołnierzy Wyklętych i ich walki jest znana młodzieży chociaż przez kilkadziesiąt lat nie mówiło się prawie w ogóle  na temat bohaterów antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego przeciwstawiali się sowieckiej agresji i wprowadzanego siłą komunizmowi. Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania za uczestnictwo w teście i na koniec wykonali pamiątkowe zdjęcie.

IV Opolski Test wiedzy o Żołnierzach Wyklętych
Przewiń do góry