sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

1 Marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1.03.18r. Przedstawiciele pocztu sztandarowego: Sylwia Markuszewska, Aleksandra Biżek i Tomasz Chudala wraz z opiekunem Joanną Sowa uczestniczyli w uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W związku z powyższym poczty sztandarowe przybyły na ul. Krakowską 53 na odsłonięcie tablicy upamiętniającej ofiary zbrodniczych działań aparatu bezpieczeństwa państwa w latach 1944-1956. Na ścianie kamienicy przy ulicy Krakowskiej 53 w Opolu zawisła pamiątkowa tablica upamiętniająca ofiary Urzędu Bezpieczeństwa, który w centrum miasta miał swoją siedzibę.
Uroczystość odsłonięcia tablicy to efekt blisko 4-letnich starań mieszkańców, którzy zabiegali o to, aby to miejsce przestało być anonimowe – tłumaczy Małgorzata Wilkos, radna z klubu Arkadiusza Wiśniewskiego.
Radna Wilkos chciałaby również, aby w Opolu powstał szlak upamiętniający ofiary poprzedniego systemu.

1 Marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Przewiń do góry
Skip to content