sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole

Młodzież recytuje poezję.

W dniu 27.02.2018r odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu etap rejonowy konkursu recytatorskiego ,, Młodzież recytuje poezję”. Naszą szkolę reprezentował uczeń klasy 1e Szymon Drąg, którego do konkursu przygotowały Panie : Lucyna Magierowska Siruk i Joanna Horaczuk. Uczeń recytował dwa utwory literackie Josepha von Eihendorffa pt ,, Wunschelrute” oraz ,, Weihnachten” . Mimo, iż Szymonowi nie udało się zająć miejsca na podium, zyskał za to doświadczenie i obycie w konkursach pozaszkolnych, co na pewno zaprocentuje w przyszłych latach.

Konkurs organizowany jest od 1995 roku przez Towarzystwo Społeczno – Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Opolu.

Celem konkursu jest popularyzacja poezji niemieckojęzycznej, ze szczególnym uwzględnieniem poezji związanej ze Śląskiem, oraz propagowanie piękna żywego słowa.

   

Młodzież recytuje poezję.
Przewiń do góry