sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w ZSB

MIĘDZYNARODOWY  DZIEŃ  JĘZYKA  OJCZYSTEGO  w  ZSB –

21 lutego 2018r.

Jak ważny dla nas jest język ojczysty? Na ile go znamy i poprawnie używamy? Czy warto podejmować trud poznawania naszego języka?

Na te pytania szukaliśmy i nadal szukamy odpowiedzi . Część uczniów ZSB wzięło udział w warsztatach “Związki frazeologiczne – wiem więcej…” Zadaniem uczniów było rozpoznanie popularnych związków frazeologicznych, odszukanie ich znaczenia i narysowanie plakatu związanego z ich treścią. Część uczniów natomiast (klasa 1 ta) wraz z paniami polonistkami, Magdaleną Kuniec i Joanną Szymańską, wzięło udział w uroczystych obchodach Dnia Języka Ojczystego na Śląsku Opolskim, które odbyły się w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Opolu.

Uroczyste otwarcie uświetniły występy artystyczne w języku polskim                              i śląskim. Jednym z punktów programu był  panel dyskusyjny pt. „Co z tym językiem…?, poświęcony kulturze współczesnego języka, z udziałem pracowników naukowych Uniwersytetu Opolskiego oraz konsultantów Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu. Dyskusja dotyczyła różnorodności językowej, zapożyczeń, języka młodzieży i komunikacji. Najwięcej emocji wśród uczniów wywołał Konkurs Wiedzy o Języku Polskim przygotowany  przez Koło Naukowe Onomastów, działające w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa UO, z wykorzystaniem aplikacji KAHOOT! W konkursie tym nasza uczennica, Milena Chimiak, zdobyła trzecie miejsce. Gratulujemy!

 

 

 

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w ZSB
Przewiń do góry