sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole

Spotkanie młodzieży ZSB z byłym negocjatorem policyjnym Panem Markiem Brożkiem na temat postępowania w obliczu zamachów terrorystycznych i komunikacji kryzysowej.

Z inicjatywy Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w Opolu Pani Violetty Szczepkowskiej w dniu 20.02.2018r uczniowie Ochotniczego Hufca Pracy oraz Branżowej Szkoły Zawodowej wzięli udział w warsztatach dotyczących postępowania w obliczu zagrożenia terrorystycznego i komunikowania się w sytuacjach kryzysowych. Podczas spotkania pan Marek Brożek przedstawił tło współczesnego terroryzmu, ze szczególnym uwzględnieniem tzw. ,, samotnych strzelców” , którzy dokonują gwałtownego zamachu na terenach placówek oświatowych przy użyciu broni palnej i broni białej. Omówił też strategię ,, uciekaj,kryj się i walcz”.

Było to rozpoczęcie cyklu zajęć warsztatowych, mających na celu przygotowanie młodzieży i kadry nauczycielskiej, jak należy zachować się w przypadku zaistnienia zamachu terrorystycznego.

Lucyna Magierowska – Siruk

 

Spotkanie młodzieży ZSB z byłym negocjatorem policyjnym Panem Markiem Brożkiem na temat postępowania w obliczu zamachów terrorystycznych i komunikacji kryzysowej.
Przewiń do góry