sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole

Styria bliżej – to i owo o Austriackim regionie

Flaga Styrii jest biało – zielona i nawiązuje do historii i specyfiki regionu. Kolor zielony nawiązuje nie tylko do dominacji terenów leśnych, które zajmują około 60 % powierzchni landu, ale i do sadów jabłoni, winnic i pól uprawnych, na których rosną dynie, przetwarzane później na Czarne Złoto Styrii czyli olej tłoczony z ich pestek. Natomiast po łąkach w Piber brykają młode Lipicany, które następnie przewożone są do Wiednia do Hiszpańskiej Szkoły Jazdy Konnej.Drugim kolorem dominującym w Styrii  jest biały. W miejscowościach alpejskich jak Schlamding, można uprawiać sporty zimowe, a także oglądać zawody narciarskie. Najbardziej znanym miastem Styrii jest oczywiście jej stolica – Graz z przepiękną starówką, wpisaną na Listę Dziedzictwa UNESCO.

W dniu 20.02.18 klasa 2tb oraz uczniowie  z klas 1a i 1e – uczęszczający  na język mniejszości narodowej – język niemiecki uczestniczyli w kolejnym, ciekawym wykładzie przybliżającym historie i kulturę tego zielonego landu Austrii.

 

Styria bliżej – to i owo o Austriackim regionie
Przewiń do góry