sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole

,, Wiosna Austriacka'” w Zespole Szkół Budowlanych w Opolu

,, Wiosna Austriacka” w Opolu – to odbywający się od 2000 roku festiwal kultury austriackiej, organizowany corocznie przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Opolu – Bibliotekę Austriacką –  Ósterreich Bibliotek.
Tegoroczna, podobnie jak wcześniejsze imprezy odbywa się dzięki wsparciu i we współpracy z Austriackim Konsulatem Generalnym w Krakowie – Austriackim Forum Kultury.
Na początek odbędzie się kolejna edycja konkursu Austria – kraj i mieszkańcy
Uczestnicy walczyć będą w dwóch etapach o nagrodę główną, czyli kilkudniową wycieczkę do Wiednia. Przede wszystkim do nich skierowane są wykłady: Austria bliżej i Styria bliżej, które z pewnością wzbogacają wiedzę przystępujacych do konkursu.
W dniu 8 lutego 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Opolu (klasy 3a,3d,3e i 7b)uczestniczyły w takich wykładach pod opieką pań: Ewy Tulej  oraz Lucyny Magierowskiej – Siruk. Wykłady były prowadzone przez kierownik Biblioteki Austriackiej – Panią Monikę Wójcik – Bednarz. 

,, Wiosna Austriacka'” w Zespole Szkół Budowlanych w Opolu
Przewiń do góry