sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Profilaktyka w formie kinowej

W dniu 3 stycznia 2018 r. klasa 1E uczestniczyła w zajęciach warsztatowych z zakresu profilaktyki uzależnienia od nikotyny, a także zasad savoir vivre.

Zajęcia prowadzone były przez pracownika Młodzieżowego Domu Kultury, który wprowadził uczniów w tematykę zajęć. Następnie uczniowie mieli okazje obejrzeć dwa filmy edukacyjno-profilaktyczne. Pierwszy z nich dotyczył konsekwencji palenia papierosów, bohaterami byli specjaliści- lekarze na co dzień pracujący z chorymi na raka oraz pacjenci. Opowiedzieli oni historię swojego wieloletniego nałogu oraz jego przykrych skutkach zdrowotnych. Po projekcji filmu odbyła się dyskusja, która poruszyła uczniów. Kolejny film w sposób żartobliwy przedstawił zasady dobrego zachowania zarówno w miejscach publicznych, szkole, pracy a także w kontaktach towarzyskich.

Tego rodzaju warsztaty dają uczniom możliwość refleksji nad swoimi wyborami a także sposobem zachowania. Dodatkowym atutem jest ich forma, mini sala kinowa nadaje klimatu, a rezygnacja z tradycyjnego wykładu sprawia, że uczniowie z zajęć nie wychodzą znudzeni.

Profilaktyka w formie kinowej
Przewiń do góry
Skip to content