sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

JASEŁKA I WIGILIE KLASOWE

TRADYCJE BOŻEGO NARODZENIA

Ostatni tydzień upłynął nam w ciepłej, prawdziwie świątecznej atmosferze. W szkole unosił się zapach pierników i gałązek świerkowych, z których uczniowie wyczarowali przepiękne stroiki. Ozdobiły one stoły w czasie klasowych wigilii, które z wielką starannością rokrocznie przygotowują poszczególne klasy wraz ze swoimi wychowawcami. W pięknie przystrojonych salach uczniowie i nauczyciele podzielili się opłatkiem, złożyli sobie życzenia, a następnie zasiedli do wspólnej uczty, na której nie zabrakło świątecznych potraw takich jak barszcz z uszkami, pierogi czy makówka. Każdą klasę z życzeniami odwiedziła tradycyjnie dyrekcja szkoły.

W radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia wprowadziła nas też młodzież z koła literacko-artystycznego „Pisklaki”, która wraz z opiekunem, panią Magdaleną Kuniec, zaprosiła koleżanki i kolegów, nauczycieli i pracowników szkoły na Jasełka. Tegoroczny spektakl połączył tradycyjną historię z elementami zaczerpniętymi z czasów współczesnych. Chwilami było bardzo śmiesznie, ale przesłanie pozostało niezmienne – w starciu dobra ze złem, to pierwsze triumfuje. W oprawie muzycznej znalazły się kolędy oraz przepiękna i refleksyjna „Kolęda dla nieobecnych”.

JASEŁKA I WIGILIE KLASOWE
Przewiń do góry
Skip to content