sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

XVI Konferencja Samorządów Uczniowskich

Sylwia Markuszewska i Natalia Niezgoda reprezentowały naszą szkołę w XVI edycji Konferencji  Samorządów Uczniowskich, która odbyła się 15 grudnia w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu pod opieką pani Magdaleny Kuniec. Tytuł tegorocznej konferencji brzmiał „Wespół w zespół. Dlaczego grupa jest dla nas ważna?.”

Spotkali się na niej reprezentanci i opiekunowie samorządów uczniowskich z większości opolskich szkół. Spotkanie zainaugurował dr Tomasz Grzyb, psycholog społeczny, wykładowca Uniwersytetu Opolskiego i Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Wygłosił wykład poświęcony znaczeniu pracy grupowej w działalności samorządu uczniowskiego, powołując się na ciekawe eksperymenty społeczne znanych psychologów oraz własne doświadczenia. Następnie uczniowie i nauczyciele obejrzeli wielokrotnie nagrodzony i ujmujący film „Rakieta”, który stał się wstępem do późniejszej dyskusji . W jej trakcie uczestnicy wymieniali się swoimi doświadczeniami, związanymi  z funkcjonowaniem samorządów uczniowskich w szkołach, zwracając szczególna uwagę na zasady pracy w grupie.

Mamy nadzieję, że udział w konferencji zaowocuje nowymi pomysłami, które zrealizujemy w naszej szkole.

XVI Konferencja Samorządów Uczniowskich
Przewiń do góry
Skip to content