14 grudnia uczniowie naszej szkoły uczcili 36 rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. 13 grudnia 1981r. na polecenie Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego, na terenie całej Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej wprowadzono stan wojenny. Zniesiony został dopiero 22 lipca 1983r. W trakcie jego trwania z rąk milicji oraz SB zginęło kilkadziesiąt osób.
Z tej okazji uczniowie kl. 1 TA, pod kierunkiem p. Marzeny Jastrząb-Poloczek i p. Katarzyny Aleksandrowicz zorganizowali inscenizację słowno -muzyczną, opartą na autentycznych materiałach prasowych i filmowych oraz piosenkach z tego okresu.
Wstęp odczytała Patrycja Krysiak z kl. 2D.
Po przedstawieniu p. Barbara Radwańska podsumowała projekt realizowany w  klasach, polegający na zebraniu materiałów dot. stanu wojennego i przygotowaniu plakatów i wywiadów. Wręczone zostały nagrody dla wyróżnionych uczniów.
Całość wydarzenia zwieńczył występ Klaudii Szymik i Arkadiusza Karczewskiego, którzy wykonali piękny utwór autorstwa Adama Asnyka, z muzyką Zbigniewa Preisnera, pt. “Miejcie nadzieję”.
Specjalne podziękowania za profesjonalny makijaż i charakteryzację dla p. Joanny Horaczuk 🙂