sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

“Śląski Wawel”-czyli wycieczka 2 D do Brzegu

W dniu 6 grudnia uczniowie klasy 2 D wraz w opiekunami wybrali się pociągiem do Brzegu. Tam odbyliśmy ciekawe spotkanie z historią, przenosząc się do czasów świetności Piastów Śląskich, zwiedzając jeden z najwspanialszych zabytków Brzegu- Zamek zwany “Śląskim Wawelem”.

Dzięki panu przewodnikowi, który z wielką pasją opowiadał o życiu książąt zamieszkujących zamek, uczniowie  mieli okazję “odświeżyć” swoją wiedzę historyczną, a także zaspokoić swoją ciekawość, wobec tego nie szczędzili pytań. Największe wrażenie na uczniach zrobiły podziemia zamku, w których przechowywane są oryginalne sarkofagi książąt oraz wystawa poświęcona uzbrojeniu rycerzy.

Z XVIII wieku przenieśliśmy się w czasie do współczesności i udaliśmy się do Urzędu Pocztowego, gdzie czekał na nas naczelnik urzędu. Na poczcie uczniowie mieli okazję przekonać się, że poczta to nie tylko listy i paczki, a miejsce gdzie można założyć konto bankowe czy ubezpieczyć mieszkanie. Korzystając z okazji wysłaliśmy kartkę z pozdrowieniami do szkoły.

Wycieczka okazała się doskonałą lekcją w terenie, uczniowie wrócili do domu z nowymi doświadczeniami i rozbudzonym “apetytem” na następne wyprawy edukacyjne.

“Śląski Wawel”-czyli wycieczka 2 D do Brzegu
Przewiń do góry
Skip to content