sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Współpraca polsko-słowacka szansą na rozwój kompetencji zawodowych uczniów!!!

W dniach 29-30 listopada 2017r. delegacja z Opola w składzie: Zastępca Naczelnika Wydziału Oświaty p. Krystyna Dworecka oraz Dyrekcja Zespołu Szkół Budowlanych im. Papieża Jana Pawła II w Opolu  – dyrektor – p. Violetta Szczepkowska oraz wicedyrektor – p. Wojciech Piernikarski, miała okazję gościć na Słowacji w mieście Żylina na zaproszenie Dyrekcji tamtejszej  szkoły budowlanej. Dzięki dotychczasowej wzorowej współpracy między obiema szkołami, która trwa już ponad 3 lata i dotyczy wzajemnego podnoszenia oraz rozwijania kompetencji zawodowych uczniów poprzez udział w projektach Unii Europejskiej Erasmus oraz Power, delegacja z Opola w czasie krótkiego ale bardzo intensywnego pobytu mogła poznać system szkolnictwa zawodowego na Słowacji oraz warsztaty zawodowe, na których uczniowie szkoły podnoszą i kształcą swoje kompetencje zawodowe. Bardzo ważnym aspektem wizyty była obecność Zastępcy Naczelnika Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Opola p. Krystyny Dworeckiej. Dzięki jej zaangażowaniu wraz z Dyrekcją Szkół na Słowacji i Opolu powstał mocny fundament porozumienia między szkołami, który  w przyszłości zaowocuje dalszym rozwojem szkolnictwa zawodowego dla obu szkół.

Współpraca polsko-słowacka szansą na rozwój kompetencji zawodowych uczniów!!!
Przewiń do góry
Skip to content