W dniu 28 listopada uczniowie klas 1TA (aranżacja wnętrz) w ramach innowacji pedagogicznej z informatyki  pod opieką p. Regimy Wasilewskiej i p. Małgorzaty Karaczyn uczestniczyli w Akademickim Dniu Kultury Gier zorganizowanym przez Katedrę Kulturoznawstwa i Folklorystyki Uniwersytetu Opolskiego. Uczniowie wysłuchali bardzo ciekawego i barwnego wykładu specjalistów z branży gier komputerowych, którzy mówili m. in. o tworzeniu gier wideo od podstaw, ich ewolucji oraz narracyjności. O procesie tworzenia gier wideo opowiedziała rysowniczka komiksów internetowych, współtwórczyni gier komputerowych Ilona Myszkowska, zwana „Kobietą Ślimak” oraz Adrian Pskiet. Na czym polega narracyjność gier, wyjaśnił z kolei Łukasz Sasuła, który zajmuje się zjawiskiem gier od strony naukowej. Po wykładach odbył się konkurs z nagrodami.