Półfinał Mistrzostw Miasta Opola o awansie zadecydowały małe punkty.

15.11.17r. odbył się półfinał MMO w Piłce Siatkowej Chłopców w ZSElektrycznych. Naszą szkołę reprezentowali : Borowiecki Michał, Grzebyta Jan, Hapanowicz Dominik, Kopij Wojciech, Król Adam, Krużyński Michał, Lipok Dawid, Puzik Mateusz, Schnaider Kevin, Szyszko Bartek  pod opieką pani Joanny Sowa. Rozgrywki rozpoczęliśmy od meczu z ZSElektrycznych i wygraną 2:1 dla ZSB. Po wyczerpującym pierwszym meczu , który dał drużynie szanse na wejście do finału, obserwowaliśmy mecz ZSEkonomicznych z ZSZStaszic 2:0. Kolejny mecz po wielkich bojach przegraliśmy s ZSEkonomicznych 2:1. Ostatni mecz był wygrany 2:0. Po podliczeniu wygranych i przegranych meczy okazało się , że oprócz ZSZStaszic wszystkie drużyny miały taki sam stosunek wygranych spotkań, taki sam stosunek wygranych i przegranych setów i o wejściu do finału zadecydowało nie bezpośrednie spotkanie, tylko stosunek zdobytych i utraconych punktów. O mały włos straciliśmy szansę wejścia do finału-szkoda. Mamy super drużynę, która powalczy w przyszłym roku na pewno o złoto. Gratulujemy wszystkim