Ogólnopolski Tydzień Kariery

W dniach 16- 22 października w całej Polsce obchodzony jest Ogólnopolski Tydzień Kariery. To czas, w którym szczególnie skupiamy się na budowaniu ścieżki edukacyjno- zawodowej. Tegoroczny tydzień organizowany jest pod hasłem
„Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje”.

Również w naszej szkole rozpoczynamy szereg działań związanych z tym wydarzeniem.

W dniu 17 października 2017 r. odbędą się warsztaty dla klas siódmych szkół podstawowych z regionu. W czasie warsztatów uczniowie technikum zaprezentują młodszym kolegom zawody, w których się kształcą, kierunki rozwijania swoich pasji, a także pokażą jak w czasie nauki nabyć nowe, cenione na rynku pracy kompetencje. Po warsztatach zawodowych odbędą się turnieje sportowe dla tych, którzy sportem się pasjonują. Turnieje koleżeńskie to świetna okazja do rozwijania umiejętności zdrowej konkurencji oraz współdziałania.

W dniu 18 października 2017 r. uczniowie technikum będą uczestniczyć w warsztatach organizowanych przez Uniwersytet Opolski, dotyczących oczekiwań pracodawców, skutecznej autoprezentacji i budowania swoich kompetencji społecznych.

W dniu 20 października 2017 r. uczniowie technikum będą brać udział w specjalnie im dedykowanych warsztatach, prowadzonych przez Katedrę Geografii Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Opolskiego, gdzie rozwiną swoje umiejętności projektowania przestrzeni.

Przez cały ten tydzień zachęcamy również do konsultacji ze szkolnym doradcą zawodowym.