Klasy pierwsze na szlaku opolskich tajemnic
W dniu 26 września klasy pierwsze technikum i branżowej szkoły zawodowej I stopnia wzięły udział w grze terenowej, której celem było przybliżenie uczniom dziejów i tradycji Opola. Dzięki takiej formie zwiedzania oraz elementom pozytywnej rywalizacji uczniowie z ogromnym zaangażowaniem poznawali historię stolicy regionu. Nasze miasto cieszy się dużą liczbą zabytków i ciekawych miejsc. Młodzież zwiedziła między innymi: katedrę, fragment murów obronnych, rynek, wieżę piastowską, kościół o. Franciszkanów, „kamienicę czynszową”, ,,kościół na górce” oraz wzgórze uniwersyteckie. Na podstawie obserwacji i zdobytych informacji uczestnicy wykonywali zadania nie tylko utrwalające ich wiedzą, ale również wpływające na poznanie się i integrację zespołu klasowego.