25 września w Zespole Szkół Budowlanych im. Papieża Jana Pawła II odbyła się podwójna impreza – połączyliśmy warsztaty Erasmus+ z Dniem Budowlańca. Stażyści projektu Otwarta Europa szansą rozwoju zawodowego uczniów opolskiej budowlanki po powrocie z praktyk zawodowych w Niemczech i Słowacji sprawdzili swoje umiejętności w różnorodny sposób – tworzyli projekty, budowali makiety, remontowali oddział dermatologii Szpitala Wojewódzkiego na ulicy Katowickiej. Warsztaty przeprowadzone w Dniu Budowlańca były jednym ze sposobów ewaluowania swoich umiejętności i przekazania ich innym uczniom.

W poniedziałek 25 września spotkaliśmy się o 9.00 na warsztatach projektowania, w których wzięło udział około 50 uczniów. Nauczycielki przedmiotów zawodowych przygotowały zasady konkursu projektowania pod tytułem Patio – strefa relaksu. W zależności od zawodu uczniowie musieli wykonać projekty patia, z uwzględnieniem różnorodnych rozwiązań budowlanych, z zakresu architektury krajobrazu, aranżacji wnętrz. Uczestnicy projektu Erasmus+ pełnili funkcję trenerów – każdy z nich miał pod opieką grupę, która tworzyła projekty pod ich kierunkiem. Najlepsze projekty zostały wyróżnione i nagrodzone. Miejsce pierwsze zajęła Agata Pałaszczuk (3ta) pod opieką Asi Krupskiej, miejsce drugie należało do grupy z 2tb (Julia Wiench, Marlena Sabasz, Ola Legęza), która pracowała pod kierunkiem Patrycji Lupy, natomiast miejsce trzecie uzyskały ex-equo Natalia Niezgoda z 3ta (trener – Weronika Kozielec) oraz grupa z klasy 4 ta – Ewa Scholtz, Ania Roskosz, Diana Lakwa-Graj pod opieką Sandry Mientus. Gratulacje należy jednak złożyć wszystkim uczestnikom warsztatów, ponieważ zaangażowaniem w pracę, ambicją i dobrą energią mogli zarazić cała budowlankę.zespół szkół budowlanych opole zespół szkózespół szkół budowlanych opoleł budowlanych opole zespół szkół budowlanych opole zespół szkół budowlanych opole zespół szkół budowlanych opole zespół szkół budowlanych opole zespół szkół budowlanych opole